14 paź Brak komentarzy admin Marcotec , , ,

Kiedy rozmawiam z ludźmi na temat tego, jakie są ich pomysły na zarabianie, okazuje się, że większość społeczeństwa uważa, że zatrudnienie jako pracownik w firmie jest najlepszym sposobem. Pomimo tego, że jest to jawna transakcja czasu za pieniądze, warto zastanowić się, czy nie istnieją lepsze metody, które pozwoliłyby nam zachować więcej bezcennego czasu właśnie dla nas. Jak to zrobić? Jest kilka sposobów żeby dojść do takiego stanu rzeczy, jeżeli jednak chcielibyśmy wypiętrzyć te najbardziej sprawdzone i wykorzystywane na świecie, to wymienilibyśmy własny biznes oraz własność intelektualna. W przypadku tej pierwszej, warto mieć świadomość tego, że prędzej czy później, będzie potrzebna wizyta w miejscu, którym jest bank, w celu sprawdzenia, jak mają się pożyczki firmowe.

Tak, własny biznes wymaga początkowo inwestycji dużych środków, żeby wszystko zaczęło sprawnie funkcjonować. W momencie, kiedy dojdziemy już do takiego stanu rzeczy, nie pozostało nam nic innego jak spijać śmietankę i liczyć zyski. Żeby jednak dojść do takiego stadium rozwoju działalności gospodarczej, trzeba uzbroić się w cierpliwość i determinację. Kolejną kwestią związaną ze zjawiskiem, którym są pożyczki firmowe jest to, że bank wcale nie musi udzielić nam takiej pożyczki. Dopiero po wykazaniu potencjału swojego, jako osoby fizycznej oraz perspektywicznej działalności gospodarczej, jesteśmy w stanie (może) przekonać bank do tego, żeby pożyczył nam pieniądze. W przeciwnym razie, trzeba będzie zacząć szukać alternatywnych źródeł finansowania. Jednym z nich jest bardzo popularna metoda, polegająca na poszukiwaniu dotacji unijnych.

Istnieją pewne dziedziny oraz profesje, które są w większym stopniu finansowane ze środków Unii Europejskiej, dlatego też warto wcześniej przeprowadzić wywiad w tym temacie, gdyż może okazać się, że pożyczki firmowe wcale nie są konieczne. Przechodząc teraz do drugiej części artykułu, chciałbym powiedzieć kilka słów na temat tego, czym jest własność intelektualna, jak ją stworzyć oraz jakie korzyści płyną z posiadania czegoś takiego. Jeżeli jesteś twórcą, nieistotne czy sztuki graficznej, muzyki, patentów inżynierskich itd. jesteś w stanie wygenerować źródła pasywnego przychodu, bazujące właśnie na Twojej autorskiej twórczości.

Z tego względu, będąc twórcą, warto zainteresować się tematem, którym jest materializacja gotówkowa swojej twórczości. Pamiętajmy o tym, że nie tylko biznes ma potencjał ku temu, żeby generować pasywny przychód. Jeżeli jesteś Youtuberem, który tworzy filmiki z danej tematyki, jesteś w stanie zarabiać kiedy śpisz, a Twoi fani oglądają Twój content. Nie ma nic lepszego pod kątem finansów osobistych, jak umiejętność stworzenia kury, która znosi złote jajka. Prędzej czy później, każdy powinien dążyć właśnie do takiego celu, gdyż pozwala nam on w dużym stopniu się zrelaksować i przestać fiksować na temat czynnego zarabiania pieniędzy. Z tego względu, warto zastanowić się teraz jakie są Twoje mocne strony, czym się interesujesz i czym mógłbyś się zajmować, aby tworzyć dzieła, które są niepowtarzalne i ludzie chcą je kupić.