11 cze Brak komentarzy admin Marcotec , , ,

Firmę dzisiaj może założyć każdy. Zarówno samodzielna księgowa z wieloletnim doświadczeniem, programista po kursie komputerowym, stolarz z wyższym wykształceniem, jak również mechanik samouk. Ale otwarcie firmy to dopiero początek wybranej przez nas drogi do sukcesu.

Każda wykonywana działalność wiąże się z inwestycją, od zakupu potrzebnych narzędzi i sprzętu, często również poprzez wynajęcie pomieszczeń, aż do reklamy. Czy to tej w gronie znanych nam osób, czy tej rozdmuchanej w lokalnych mediach, aż do szeroko zakrojonej na skalę krajową, a nawet zakrawającą o całą Europę. Zdarza się, że do zrealizowania naszego pomysłu, potrzeba wsparcia z zewnątrz. Najczęściej w postaci gotówki. Jednak nie tylko początkujący biznesmen potrzebuje pomocy finansowej. Również prowadząc już działalność wreszcie trafiamy na projekt, który w końcu pozwoli nam rozwinąć żagle i wypłynąć na szerokie wody, by dołączyć do rekinów biznesu, a nie tylko być jedną z wielu płotek zadowalającą się krótkimi, małymi projektami, by wystarczyło na ZUS. Ale jak wybrać kredyt, który pozwoli nam rozwinąć skrzydła? Jak w gąszczu propozycji wielkich banków i małych firm pożyczkowych się odnaleźć i wybrać najlepszą dla nas ofertę.

Każdy zwraca uwagę na inne cechy kredytu. Jednych interesuje najniższa rata, inni pewni szybkiego zwrotu zainwestowanych, pożyczonych, pieniędzy najniższe oprocentowanie, a kolejnych, nie pewnych osiągnięcia sukcesu, pożyczka, która w razie niepowodzenia nie doprowadzi firmy do ruiny. Bardzo często bank nalega również aby w ich placówce założyć konto dla firm, aby łatwiej kontrolować pożyczkobiorce i w ten sposób również zabezpieczyć częściowo siebie przed utratą udzielanej pożyczki. Bank, tak jak w przypadku osób fizycznych, również i firmy sprawdza w dostępnych bazach takich jak BIK, KRD. Może nawet zażądać zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami w ZUS-ie, czy US. Ale pomyślne przejście formalności to dopiero początek naszego sukcesu, bo jeszcze przedsięwzięcie , w które jesteśmy zaangażowani musi przynieść oczekiwane rezultaty, także te finansowe. A w przypadku kontaktów z bankiem, szczególnie te finansowe. Kredyty, bez względu, czy te duże, czy te małe, te dla firm, czy osób prywatnych mają jedną wspólną cechę. Trzeba je spłacić. A to już zależy, jak poprowadzimy swój zakład.

Założenie firmy, jak widać to nie tylko dotarcie do klienta z produktem, ale również konto, czasem kredyt, wynagrodzenie na wystarczającym poziomie do zaspokojenia potrzeb nie tylko budżetu firmy, ale również domowego. W przypadku przedsiębiorstw zatrudniających jedną lub więcej osób, również zabezpieczenie wynagrodzeń dla pracowników. Choć założyć działalność jest łatwo i państwo minimalizuje biurokratyczne zawiłości ułatwiając otwarcie firmy to w dalszej szczęści już tylko sami, poprzez podejmowanie odpowiednich decyzji, jesteśmy kowalami swojego sukcesu. Od nas, naszego zaangażowania, ciężkiej pracy i często poświęceń i niejednokrotnie pewnych wyrzeczeń zależy jak daleko i jak długą drogę będziemy musieli przebyć, od początku firmy do jej celu jakim niewątpliwie, dla każdego szefa jest dobra renoma wśród klientów, rozpoznawalność marki i rosnące zera na koncie.