24 wrz Brak komentarzy admin Marcotec , , ,

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej lub niewielkiej firmy, oprócz podstawowego przedmiotu działalności, dla którego została powołana firma, wiąże się z wieloma obowiązkami, których nie widać na pierwszy rzut oka. Wszystkie czynności związane z prowadzenie biura, obsługą korespondencji, wysyłaniem i pakowaniem zamówień, obsługą księgową, doglądaniem finansów i płatności, i tak dalej – to jest to wszystko, co pochłania przedsiębiorcy mnóstwo czasu, a czego często nie bierze się pod uwagę przy snuciu marzeń o biznesowej karierze. Gdy więc przychodzi do rozpoczęcia działań na zawodowej arenie, młody biznesmen zderza się ze ścianą zbudowaną z trudności, do pokonywania których człowiek nie był ani szkolony, ani nie był na nie przygotowany. Pokutują tu od lat braki w edukacji szkolnej oraz niedostatki w doświadczeniu bieżącym.

Snuto oczywiście rozmaite plany wprowadzenia odpowiednich przedmiotów do szkół, aby do przedsiębiorczości wychowywać młodzież już od młodych lat. Nigdy nic jednak nie wyszło z tych zamierzeń, a kolejne rządowe ekipy po macoszemu traktowały tę tematykę. W efekcie tych zaniedbań w dorosłe życie wchodzą rzesze marzycieli, które w żaden konstruktywny sposób nie potrafią przekuć tych marzeń w rzeczywistość.

Dobrze dzieje się, gdy rozpoczynający działalność przedsiębiorca świadomy jednak będzie, że biznes to nie tylko spijanie zysków. Że działalność składa się także z kompleksowej, prawnej, podatkowo-księgowej oraz logistycznej organizacji własnego przedsiębiorstwa. To również analiza konkurencji i warunków gospodarczych panujących w otoczeniu, w którym chce się działać, badanie uwarunkowań branżowych, i tak dalej.

Świadomy tego przedsiębiorca, gdy będzie rozsądnie gospodarował środkami i czasem, będzie chciał najpewniej wiele czynności powierzyć firmom zewnętrznym, które w fachowy i zgodny z prawem sposób będą świadczyć usługi na jego rzecz. Takie działanie nazywa się outsourcingiem. Usługi, jakie najczęściej zleca się firmom obcym to księgowość i podatki, rozliczenia płatności, obsługa bankowa, obsługa prawna. Stąd na rynku taka mnogość wszelkich doradczych firm, które wyspecjalizowały się w obsłudze również tych najmniejszych firm. Usługi ich nie są drogie, a sposób działania jest sprawny, dostosowany do niestabilnych warunków, jakie serwuje nam nasze państwo.

Przedsiębiorca nie musi już więc zaprzątać sobie głowy zmieniającymi się wciąż przepisami prawa. Nie ma obowiązku śledzić na bieżąco ustaw i rozporządzeń, bo zrobi to za niego jego prawny, księgowy i bankowy opiekun, z którym zwiąże się umową o outsourcingu. Na czas więc zostaną w jego umieniu złożone deklaracje w ZUS i w urzędzie skarbowym. We właściwym terminie zostaną uregulowane wszelkie należności wobec wierzycieli, a i te należności od dłużników również będą trzymane w należytej dyscyplinie. Kiedy trzeba, doradca zasugeruje przedsiębiorcy, że do sfinansowania pewnych działań i inwestycji przydałby się kredyt bankowy. Sam też dopnie wszelkich formalności i przygotuje wniosek wraz z kompletem niezbędnych dokumentów.

Zalety takiego oddelegowywania kompetencji jest korzystne dla przedsiębiorcy, o czym sam szybko się przekona i z czystym sumieniem poniesie niezbędne koszty, aby bez reszty mógł dać się pochłonąć ulubionemu przedmiotowi działalności.