Patrząc na strukturę naszego społeczeństwa, można dojść do wniosku, że coraz większa waga jest przykładana statusowi społecznemu ważonemu przez posiadane mienie. Z jednej strony, jest to sprawa jak najbardziej zrozumiała, jednak z drugiej, zatracamy tutaj patrzenie na człowieka od strony rozwoju osobistego, niebazującego na materializmie. W tym momencie warto zastanowić się nad tym, czy osądzanie kogoś po statusie majątkowym jest słusznym działaniem. Myślę, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie aczkolwiek istnieją pewne aspekty, które mogłyby przemawiać za tym pomysłem. Kredyt na samochód jest coraz częściej poruszanym tematem w społeczeństwie. Każdy z nas chce jeździć ładnym, czystym i sprawnym samochodem, dlatego też sposób pozyskania środków na jego zakup staje się bardzo istotnym tematem. Analiza finansowa naszego stanu majątkowego może pozwolić na to, żeby dojść do wniosku, czy nasze możliwości materialne stwarzają sposobność do zakupu pojazdu na czterech kółkach. Ważnym jest, aby sporządzić dokładną analizę takiego stanu finansowego, gdyż w przeciwnym razie możemy dokonać wydatku, który nie będzie miał niestety pokrycia i wpędzimy się w tym momencie w dług.

Odchodząc delikatnie od tematu, jakim jest kredyt na samochód, chciałbym powiedzieć kilka słów na temat rozwijania swojej własnej działalności gospodarczej. W momencie, kiedy przychodzi nam do głowy pomysł o założeniu własnej firmy, warto zastanowić się nad tym, jak miałby wyglądać nasz biznes plan. Prawda jest taka, że bez wcześniejszego zaplanowania działania finansowego, strategicznego, merytorycznego oraz produktowego, w naszej firmie może zabraknąć potencjału do rozwoju. Z tego względu szeroko rozumiany biznes plan jest bardzo istotnym tematem i żadna szanująca się perspektywiczna działalność gospodarcza nie może obyć się bez niego. Zastanówmy się więc na początku, co chcielibyśmy produkować w naszej firmie, jaki mamy fundusz początkowy, ile czasu chcemy rozwijać dane gałęzie naszej działalności – analiza finansowa firmy jest tutaj bardzo przydatnym narzędziem. Za posiadaniem firmy przemawia wiele argumentów. Po pierwsze, działalność gospodarcza umożliwia nam wzięcie samochodu w leasing, co przekłada się na odejście od rozwiązania, którym jest kredyt na samochód. Z tego względu, możemy poczuć się trochę bardziej bezpieczni finansowo, co zawsze jest pozytywnym zjawiskiem. Z drugiej strony, posiadanie firmy, kiedy wszystko idzie jak należy, to forma pasywnego przychodu – nawet kiedy śpimy, generujemy zysk z wcześniej ustalonych transakcji, a nasi pracownicy, pomagają nam trzymać firmę na czterech nogach. Warto zatem zastanowić się, czy może działalność gospodarcza to coś dla nas?

Reasumując, pieniądze w naszych czasach to temat bardzo złożony. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak dojść w tej materii do sukcesu, bo dla każdego droga może być inna – ważne żeby próbować, a w końcu dojdziemy do naszych celów. Ważne to być wytrwałym i mieć wiarę w to, że wszystko pójdzie po naszej myśli.