Wpadnięcie w spiralę zadłużeń jest sytuacją, z którą zmaga się tysiące Polaków. Niespodziewana utrata pracy, brak oczekiwanego dochodu z prowadzonej działalności gospodarczej, czy też tak prozaiczna sytuacja jak zepsucie się lodówki w czasie przewlekłej choroby. Te sytuacje i wiele innych mogą zmusić nas do zaciągnięcia kredytu lub pożyczki w bankach, jak i instytucjach z sektora pozabankowego, których następnie nie jesteśmy w stanie spłacić.

Pożyczka na kolejną pożyczkę

Kiedy okaże się, że zaciągnięty kredyt na samochód lub kredyt dla firm ma zbyt wysoką ratę, musimy uiszczać dodatkowe opłaty za nieterminowe spłaty, jesteśmy przymuszeni do zaciągnięcia kolejnych pożyczek. W zależności od naszej zdolności kredytowej robimy to w banku lub korzystamy z usług firm z sektora pozabankowego. Niezależnie od wybranego źródła kolejnych pożyczek efekt jest ten sam. Wpadamy w coraz większe zadłużenie względem osób trzecich.

Pomoc w spłacie zobowiązań

Rozwiązaniem problemów finansowych może być odpowiedniej wysokości kredyt konsolidacyjny, który pomoże nam spłacić już zaciągnięty kredyt na samochód czy też kredyt dla firm oraz dodatkowe zobowiązania finansowe, które wzięliśmy na siebie w celu uregulowania poprzednich zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny zaciągnięty na dobrych warunkach pomoże w odzyskaniu utraconej stabilności finansowej i pozwoli na kontynuowanie życia w godnych warunkach.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny to często najlepszy sposób na wyjście ze spirali zadłużeń. Zamiast wielu pojedynczych rat do spłacenia, w odrębnych terminach uzyskujemy jedną ratę opłacaną w jednym czasie. Ponadto dzięki zaciągnięciu tego rodzaju kredytu uzyskujemy „czystą kartę” wszystkie poprzednie zobowiązania zostają spłacone, a my przestajemy być osobami zadłużonymi. Może rozpocząć spłatę od początku.

Ponadto, jeżeli kredyt jest zaciągnięty na odpowiednich warunkach rata będzie niższa aniżeli suma zaciągniętych pojedynczych kredytów lub pożyczek. Dzięki temu będziemy mogli zachować godne życie i regularnie spłacać raty kredytu. Konsolidacja pozwala również na odpowiednie rozciągniecie spłaty w czasie. Po tego rodzaju wsparcie możemy skierować się zarówno do banków, jak i instytucji z sektora pozabankowego.

Kredyt oddłużeniowy w banku, czy w sektorze pozabankowym?

Jeżeli nasz kredy oddłużeniowy ma spłacić kredyt dla firm, ewentualnie kredyt na samochód, posiadamy odpowiednie źródła dochodu a nasze zadłużenie jest wynikiem splotu nieszczęśliwych wydarzeń mamy spore szanse na uzyskanie wsparcia z banku. Nieco inaczej wygląda sytuacja osób, których spirala zadłużeń jest wynikiem zaciągania takich pożyczek, jak słynne chwilówki, czy też pożyczki na pesel.

Jeżeli jesteśmy zadłużeni wobec wątpliwej reputacji przedsiębiorstw bank może uznać, że nie posiadamy odpowiedniej zdolności kredytowej, która pozwoli na spłatę kredytu oddłużeniowego. Jeżeli bank nie rozpatrzy naszego wniosku pozytywnie, do spłaty zobowiązań ponownie będziemy musieli zgłosić się do sektora pozabankowego.