Rynek kredytów rozwija się obecnie w astronomicznym tempie. Banki bardzo chętnie rozdają pieniądze swoim klientom. Rozdają, czyli pożyczają, dodając oczywiście swoje oprocentowanie i prowizję. W dzisiejszych czasach stopy procentowe stoją na wyjątkowo niskim poziomie. Dzięki temu różnego rodzaju pożyczki stają się coraz bardziej atrakcyjne dla przeciętnych ludzi, a także firm. Obecnie bardzo duże zainteresowanie wśród potencjalnych klientów zbudza kredyt samochodowy. Jest on dużo tańszy od przeciętnego kredytu gotówkowego na dowolny cel. Kupiony przez klienta pojazd stanowi zabezpieczenie dla banku.

Banki kuszą pożyczkami samochodowymi, oferując coraz niższe oprocentowanie i koszty. Jednak biorąc jakikolwiek kredyt, trzeba dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Jak wskazują najnowsze badania rynku finansowego, ponad połowa kredytobiorców nie potrafi obliczyć kosztów swojego kredytu. Wielu ludzi w naszym kraju jest po prostu na bakier z finansami i matematyką. Kiedy chcemy skorzystać z usług kredytowych, musimy bardzo dokładnie przeanalizować wysokość naszej raty. Nikt nie chce przecież wpaść w spiralę kredytową. Dokładnie mówiąc, należy określić jaką sumę miesięcznie możemy przeznaczyć na spłatę kredytu. Biorąc kredyt na zakup samochodu, musimy się liczyć ze spadkiem wartości naszego pojazdu z każdym kolejnym rokiem. Najnowsze badania wskazują, że klienci najchętniej kupują samochody na okres siedmiu lat. Jeśli chodzi o oprocentowanie kredytów samochodowych, to RRSO nie powinna przekraczać sześciu procent. Tylko pożyczkę tego typu należy uznać za atrakcyjną. W dzisiejszych czasach banki są w stanie sfinansować nie tylko koszty zakupu pojazdu, ale także koszty ubezpieczenia. Klient nie musi dysponować wpłatą własną.

Spłata kredytu może zająć nawet ponad dziesięć lat. Ile wówczas będzie wart nasz pojazd? Wszyscy doskonale wiemy, że pojazd traci na wartości każdego roku. Jest on nam jednak niezbędny w codziennym życiu. Kupując nowy samochód prosto z salonu, będziemy mieli kilka lat spokoju, jeśli chodzi o wizyty u mechanika. Zaoszczędzimy dużo pieniędzy na naprawach. Trzeba się tylko przygotować na koszty związane z serwisowaniem. W obliczeniu wysokości naszej raty pomoże nam kalkulator kredytowy. Kiedy wpiszemy wysokość kredytu i oprocentowanie, wyliczy on naszą miesięczną ratę. Taką aplikację można zainstalować na swoim telefonie komórkowym, który ma dostęp do internetu. Jak wskazują najnowsze badania, kredyty znakomicie napędzają rynek samochodów osobowych.

Polacy coraz częściej kupują nowe samochody. Najczęściej kupowane są pojazdy, których wartość nie przekracza 60 tysięcy złotych, które mają silniki o bardzo małej pojemności. Doskonale wiemy, że każdy kredyt należy spłacić w wyznaczonym terminie. Jednak obecnie pożyczoną kwotę można nadpłacać. Większość banków nie dolicza żadnej prowizji za wcześniejszą spłatę. Takie rozwiązanie należy ocenić bardzo pozytywnie. Ogólnie mówiąc, dzięki kredytom, jesteśmy w stanie spełnić swoje marzenie o nowym samochodzie.